550 Bin Kişiye Bedelli Askerlik Düzenlemesi AK Parti Mahir Ünaldan Açıklama

AKP Başkanvekili Mahir Ünal, 550 bin kişiyi ilgilendiren bedelli askerlik konusuna dair bilgiler verdi.Ünal; 20 maddelik teklifin hazırlandığını.Yoklama kaçakları,bakayalar,bedelli askerlikten yararlanacak.Bedelli ücretleri ile ilgili soruya da yanıt verdi.

TBMM'de düzenlemiş olduğu basın toplantısında konuşan Ak Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, Milli Savunma Bakanlığının ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve 7 ayrı kanunda değişiklik öngören 20 maddelik "Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin" ayrıntılarını açıkladı.

BAKAYA KAÇAKLARI BEDELLİ ASKERLİKTEN YARARLANABİLECEK

Ünal teklif ile beraber bedelli askerlik konusunda kapsama alanının genişlediğini belirterek.Yoklama kaçakları,bakayalar bedelli askerlikten yararlanabilecek

GENELKURMAY BAŞKANININ YAŞ HADDİ 72'YE ÇIKARTIYORUZ

Daha önce yapılan düzenlemeleri hatırlatan Ünal akademideki öğretim üyelerinin ve rektörlerin yaş haddini 75'e çıkarttıklarını hatırlatan Ünal;düzenleme ile Genel Kurmay Başkanının görev süresini yani yaş haddini 72'ye çıkartıyoruz ve birer yıllık süre ile 72 yaşına kadar uzatılabilmesi imkanı getiriliyor.Devam eden Ünal bedelli askerlikten yararlanacak kişi sayısının ve ücret konusundaki detayların ise Milli Savunma Bakanlığı'nın kamuoyu ile paylaşacağını söyledi.

TEKLİF MECLİSTE
20 maddelik kanun teklifinin TBMM başkanlığına sunulduğunu teklifin bu hafta Milli Savunma Komisyonun'da görüşülmesi ve ardından gelecek
haftalarda ise Genel Kurul gündeminde yer alınması planlanıyor.

MÜJDELİ HABERİ ERDOĞAN VERMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yoklama kaçağı olan gençlere bedelli aslerik yolunun açılması konusunda müjdeyi vererek,"550 bini bulan yoklama kaçağı bakaya gençlerimize müjde vermek istiyorum. Bakaya askerlerimize yararlanma yolunu açıyoruz. Bakaya gençlerin sıkıntısına çözüm getiren uygulama hayırlı uğurlu olsun" demişti.

Tüm hakları saklıdır. ASIR GAZETESİ