Balıkesirde İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri Operasyon Düzenledi 21 Gözaltı Var

Operasyon Balıkesirde ; engelli ve yaşlı kişiler adına sahte rapor ve reçete düzenleyip kamuyu zarara uğrattıkları ve uyuşturucu niteliği taşıyan ilaçları piyasaya sürdükleri iddiasıyla 21 kişi yakalandı.

Tutuklanan kişilerin henüz kimlikleri açıklanmazken şüphelilerden 2si çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutukladındı kalan 19 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığında düzenlenen soruşturmada resmi evrakta sahtecilik uyuşturucu ticareti ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suçlarından 21 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Haklarında yakalama kararı çıkan tüm şüpheliler İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyon ile zanlıların hepsi yakalandı.

Adliyeye sevk edilen zanlıların engelli ve yaşlı kişiler adına sahte rapor düzenleyip ve kamu kuruluşlarını zarar uğrattığı, uyuşturucu niteliği taşıyan ilaçların piyasaya sürülmesi vb gibi birçok suçtan adliyeye sevk edildi.

Çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmalarına karar verilen 2 şüpheli tutuklandı diğer 19 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Tüm hakları saklıdır. ASIR GAZETESİ