CHP'li Belediyeler Engelleniyoruz Diyor Ama Rakamlar Hiçte Öyle Demiyor

12 Büyük ilimizin Ak Parti Grup başkan vekilleri basın toplantısı düzenledi.Başkanvekilleri CHP'li belediyelerin "engelleniyoruz" yönündeki iddialarına ortak açıklama ve rakamlar ile karşılık verdi

Ortak bildirgede ilk dikkate çarpan icraatlarının bulunmaması ortak bir durum var ise oda tüm belediyelerinin başarısızlıkları hepsi proje ve icraatları ile çıkmak yerine başarısızlıkta sonuçlandı.

%97 EVET DEDİK

Yapılan bir diğer açıklama ise İBB Meclisine gelen 4 bin 64 dosyanın 3 bin 955'ine olumlu oy kullandıkları yönünde dosyaların %97si evet.

Ankara Büyük Şehir Belediyesinde de durumlar pekte farklı değil, meclise gelen 6 bin 229 dosyanın, 6bin 33'üne olumlu oy kullanılmış.

FAZLADAN KAYNAK

2021 yıllında İBB merkezinin hükümetten geleceğini öngördüğü kaynak 20 milyar lira oysa bu para 25.6 milyar liraya ulaştı.

2021 yılı Ankara Büyükşehir Belediyesi hükümetten geleceğini öngördüğü kaynak 6,7 milyar liradır.Aynı yıl içerisinde bütçeye gelen para ise 9.3 milyar liradır.

2021 yıllarında İBB'ye beklentisinden 5.6 milyar lira,Ankara Büyük Belediyesine ise beklentilerinden 2.6milyar lira fazladan para gelmiştir.

Tüm hakları saklıdır. ASIR GAZETESİ