Devlet Bahçelinin Talimatı ile Davet Edilmişti MHP'ye geri döndü

Kayseri Milletvekili olan Mustafa Baki Ersoy yaptığı enflasyon açıklaması ile ilgili sözler parti içerisinde tepkiye yol açmıştı ve ihraç kuruluna sevk edilen Ersoy ardından istifa etmişti.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Mustafa Baki Ersoy'u tekrar partiye üye olmaya davet ettiği açıklanmıştı.

Milletvekili Ersoy,katıldığı tv programında enflasyon ile ilgili sözleri parti meclisinde büyük bir tepki çekmişti.Konuşması ise;

"Açıklananın çok üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız. Bir şeyi yok saydığınızda o problem ortadan kalkmıyor ve bu tepkiyi getiriyor." şeklindeydi.

Yaptığı bu açıklama sonrası MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Ersoy'un disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurmuştu.

Ardından Ersoy parti üyeliğinden istifa etmişti.Geçtiğimiz günlerde ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kendisi parti üyeliğine tekrar davet etti.

Daveti ve parti üyeliğini geri çevirmeyen Ersoy tekrar yeniden MHP bünyesine katıldı ve yaptığı ilk paylaşım ise

"Büyüğümüz, liderimiz sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendinin talimatları ile hizmet etmekten gurur duyduğum, şanlı şerefli 3 hilalin gölgesinde tekrar görevime başlamanın gururunu yaşıyorum." oldu.

Tüm hakları saklıdır. ASIR GAZETESİ