Terör ile Mücadeleye Devam CHP'li Seyhan Belediyesinden HDP'li başkan yardımcısı Funda Buyruk Gözaltında

Terör ile mücadeleye devam Adanada yapılan terör örgütü PKK yapılanmasına izin vermeyen kolluk kuvvetleri CHP'li Seyhan Belediyesinden HDP'li başka yardımcısı Funda Buyruk da gözaltına alındı.Yakalanan buyruk'un muhabirlere cevabı pişkinliğin bu kadarına da pes dedirtti.

Terör ile mücadele ekipleri PKK terör örgütünün sözde "Türkiye Demokratik Örgütlenmesi" adı altına kurulan 38 şüpheli isme ulaştı 31 adreste düzenlenen operasyonlar kapsamında HDP Adana İl eş başkanları Mehmet Karakuş,Helin Kaya yakalandı.

Aramalarda da 3 adet ruhatsız silah ele geçirildi.Buyruk'un ikamet ettiği odada arama yapıldı.Gözaltı sırasında bir gazetecinin "TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA YÖNELİK BİR OPERASYONDA GÖZALTINA ALINDINIZ" hatırlatması üzerine de "O Sizsiniz" dedi.

Terör örgütü PKK'nın sözde türkiye sözcüsü Ayşe Irmak da Van'da yakalananlar arasında.

Edindiğimiz bir diğer bilgiye göre Irmak'ın örgütün Suriye ve Irak kamplarında da ziyaretler düzenlendiği ve cezaevinde yattığı öğrenildi.

Irmak'ın yakalandığı bölgede işlemlerinin yapılmasının ardından Adanaya getirileceği bilgisine ulaştık.

Bir diğer gözaltı isimleri ise Mehmet S ile kadın sorumlu Emetullah A bu iki kişi ise sözde Çukurova bölge sorumluları.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada "Dernek,belediye PKK/KCK tezgahı kurmuşlar.Aralarından biri belediye kadrolarında biri de KCK/TDÖ sözcüsü Ayşe Irmak.Nerede bulursak aman vermeyeceğiz" dedi.

Tüm hakları saklıdır. ASIR GAZETESİ