Twitter için 1 Milyar Dolar Ödeyecek

Tesla'nın kurucusu Elon Musk Twitter üzerine yapılan sahte bot hesapların bilgisini paylaşamayan Twitter için anlaşmadan vazgeçti.Dava açılması durumunda 1 Milyar Dolar Ceza ile karşı karşıya kalabilir

Dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan Elon Musk aldığı karar ile 44 Milyar Dolar'lık Twitter anlaşmasından vazgeçti.

Zengin iş adamının avukatı yaklaşık olarak 2 aylık bir süreçte Twitter yetkililerinden ve rapor biriminden sahte veya spam hesaplar hakkında veri istediklerini belirtti.

ilk değil

Yaşananlar henüz bunlar sınırlı değil iddiaya göre Twitter yetkilileri veri paylaşımını reddedi veya paylaşmak istemedi.Satın alma sürecinde yaşanan durumlardan bir diğeri ise zaman zaman Elon Musk ile ters düşmeleri.

Twitter yönetimi kurulu başkanı ise Elon Musk ile şartlar konusunda anlaşmaya varmak istediklerini anlaşma sağlanmadığı durumda ise adli sürecin başlayacağını Delaware eyaletindeki mahkemeden galip geleceğinin bilgisini verdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu anlaşmasına göre Elon Musk'un Twitter ihlal ettiği konusunda haklı olduğunu kanıtlaması gerekiyor aksi halde ünlü iş adamı hakkında 1 Milyar Dolar civarında yansıyacak bir cezadan bahsediliyor

Tüm hakları saklıdır. ASIR GAZETESİ