Uzman Çavuştan Örnek Davranış Parayı Sahibine Teslim Etti

Şanlıurfada uzman çavuş cadde üzerinde bir poşet içerisinde yüklü miktarda unutulan 120bin lira buldu araştırmaları sonucu paranın asıl sahibine ulaşan uzman çavuş Hikmet Kaplan'a teslim etti.Kaplan "Ailevi sıkıntılar nedeniyle sattığım arabamın parasıydı, teşekkür ederim" dedi.

Şanlıurfa Haliliye ilçesinde bankaların yoğunlukta bulunduğu cadde üzeriden geçen il jandarma komutanlığında görevli uzman çavuş kaldırım kenarında oturan ve telefon görüşmesi yapan bir vatandaşı takibe aldı.

Bu sırada vatandaş kaldırım kenarında bir poşet bırakıp bulunduğu bölgeden ayrıldı, poşeti kontrollü bir şekilde inceleyen uzman çavuş içinde yüklü miktarda para olduğunu fark etti.

Uzman çavuş fabrikada işçi olarak çalışan ve paranın sahibi olduğunu tespit ettiği Hikmet Kaplan olduğunu belirledi.

Kaplana ulaşan uzman çavuş içerisinde 120bin tl bulunan poşeti teslim etti. Parasına kavuşan Kaplan ise "Ailevi sıkıntılarım vardı.Annem ve babam hastaydı.Bu nedenle arabarı sattım.Bankadan paramı çektim.O anda telefon geldi.Dalgınlıkla paramı orada bıraktım.Sonra kaybettiğimi fark ettim.Ararken uzan çavuş arkadaşıız beni buldu ve parayı teslim etti.Sap olsun var olsun.Allah onları başımızdan eksik etmesin.Hepsine çok teşekkür ederim" dedi.

Tüm hakları saklıdır. ASIR GAZETESİ